Je CBN bezpečné jako pomocník při spaní?

Je CBN bezpečné jako pomocník při spaní?

Co je to vlastně CBN a jak může pomoci při spaní?

Na začátek si asi musíme vysvětlit, co je vlastně CBN? CBN nebo cannabinoide je jeden z více než sto chemických sloučenin, které se nacházejí v konopí a mají různé účinky na tělo. Patří sem například oblíbený CBD, ale také CBN, které je známé především svými silnými účinky na spaní. Je důležité si uvědomit, že CBN není psychoaktivní, tedy nezpůsobuje "high", na rozdíl od jiné sloučeniny THC. Proč by to mělo zajímat vás? Protože spánek je základem našeho života a měli bychom mu věnovat patřičnou péči. Já sám kdysi podceňoval význam kvalitního spánku, dokud mi po několika noci strávených s Petrem Rychlým a jeho pesi Bruno u televize nezačalo docházet, že to takhle dál nejde! A tak jsem začal zkoumat možnosti, jak zlepšit svůj spánek. Na své cestě jsem narazil na CBN a dnes vám o tom povím více.

Jak funguje CBN na naše tělo a proč je tak účinné při spaní?

Jak již bylo zmíněno, CBN je jednou z mnoha sloučenin konopí. Tyto sloučeniny působí na naše endokanabinoidní systém, který má v těle zodpovědnost za udržování homeostázy, tedy rovnováhy. Pokud je tento systém vyvážený, funguje tělo tak, jak má - budeme se cítit zdraví, klidní a vyrovnaní. Jestliže tento systém není v rovnováze, může se projevit široká škála problémů, včetně nespavosti. A právě zde přichází na řadu CBN, které působí na tuto rovnováhu jako jakýsi tělesný "reset". CBN se váže na CB2 receptory endokanabinoidního systému a podporuje tak uvolnění a snížení stresu.

Jak bezpečně Užívat CBN pro lepší spánek?

První otázka, kterou by si měl každý z nás položit před užitím jakékoli nové látky, je "je to bezpečné?". A odpověď na tuto otázku je - ano, CBN je bezpečné v přiměřených dávkách. Jaké jsou ale ty přiměřené dávky? To se liší od osoby k osoby, ale většinou se doporučuje začít s malou dávkou a postupně ji zvyšovat podle potřeby. Já sám jsem začínal s dávkou kolem 5 mg a postupně ji zvýšil na 15 mg. Měl jsem štěstí, že mi prvotní dávka vyhovovala, ale znám lidi, kteří potřebovali víc nebo naopak méně. To je jedna z věcí, které musíte vzít v úvahu při experimentování s CBN.

Moje zkušenost s CBN jako pomocníkem při spaní

Jak jsem již zmínil, před pár lety jsem se dostal do bodu, kdy jsem začal hledat možnosti, jak zlepšit svůj spánek. Náhodně jsem se dostal k CBN a rozhodl se, že to vyzkouším. Po první dávce jsem cítil lehkou únavu, ale neměl jsem pocit omámení nebo "high". V noci jsem hluboce usnul a probudil se svěží a odpočatý. Musím přiznat, že jsem byl v tu chvíli překvapený, jak dobře to fungovalo. Postupně jsem si uvědomil, že kvalita mého spánku se zlepšila. Vždycky jsem se ráno cítil více odpočatý a plný energie. A co je nejlepší? Můj pes Bruno už nemusí strávit celou noc bděním se mnou u televize!

CBN - nejen pro spánek

Ano, je pravda, že CBN je významně známé pro svůj účinek na spaní. Ale to není jediný důvod, proč byste měli CBN zvážit. CBN má celou řadu dalších vlastností, které mohou být pro nás prospěšné. Je známo, že CBN má antiinflamatorní účinky, tudíž může pomoci snižovat záněty v těle. Mohou pomoci i lidem s bolestmi, protože má analgetické účinky, což znamená, že může pomoci zmírnit bolest. A hovořím-li o dalších výhodách, nemohu zapomenout na to, že CBN se také ukazuje jako silný antioxidant, který může pomoci chránit naše tělo před škodlivými volnými radikály. Nechci vám říci, že CBN je zázračný lék na všechno, ale jsem přesvědčen, že má mnohem víc co nabídnout, než jsme si zatím uvědomili.