Zvyšuje CBG váš krevní tlak?

Zvyšuje CBG váš krevní tlak?

Co je to CBG?

První věc, kterou bychom měli vyjasnit, je, co to vlastně CBG je. Jsem si jistý, že mnozí z vás jsou možná s tímto pojmem už obeznámeni, ale pokud ne, nechte mě vám to vysvětlit. CBG, neboli kanabigerol, je jeden z kannabinoidů, které se nacházejí v květech konopí. Má řadu léčebných vlastností, které byly prokázány různými studiemi. Tyto studie uvádějí, že CBG má protizánětlivé, analgetické a neuroprotektivní účinky. Ve světě konopí je považován za matku všech kannabinoidů, protože je to z něj, ze kterého se další kannabinoidy jako THC a CBD vyrábějí.

Vliv CBG na krevní tlak

Pojďme se podívat na to, jak CBG ovlivňuje krevní tlak. Studie naznačují, že CBG má vazodilatační účinky, což znamená, že rozšiřuje cévy a zlepšuje krevní oběh. Takový účinek může být výhodný pro lidi s vysokým krevním tlakem, protože rozšířené krevní cévy umožňují srdci pumpovat krev snadněji. Je důležité zdůraznit, že CBG nepůsobí jako tradiční lék na snížení krevního tlaku, ale spíše jako doplněk, který podporuje celkové zdraví kardiovaskulárního systému.

Osobní zkušenost s CBG

Jak už jste možná tušili, mám v této oblasti nějakou tu osobní zkušenost. Ne, nejsem lékař, ale jsem člověk, který se snaží o zdravý životní styl a vyváženou stravu a doplňky, které mi v tomto směru mohou pomoci, mě vždy zajímaly. Když mi jeden ze mých přátel doporučil vyzkoušet CBG jako doplněk k mému zdravému životnímu stylu, byl jsem nadšen. Marcela byla trochu skeptická, ale nakonec souhlasila s tím, že to vyzkoušíme.

Cesty užití CBG

CBG lze užívat několika různými způsoby. Například si můžete zakoupit CBG olej a kapky pod jazyk nebo si můžete dát CBG v podobě kapslí. Také je možné kouřit nebo vaporizovat CBG bohaté konopí. Záleží na osobních preferencích. Asi nemusím dodávat, že i pes Baryk si občas potrpí na konopnou pamlskovou odměnu - samozřejmě bez obsahu THC, to už by bylo přes čáru!

Možné vedlejší účinky CBG

Nicméně, jako u jakéhokoliv doplňku stravy, je důležité mít na paměti možnost vedlejších účinků. Základní pravidlo zní, že vše je nezdravé, když se to přehání. Zatímco některé studie ukazují, že CBG může být prospěšné pro osoby trpící vysokým krevním tlakem, další naznačují, že příliš vysoké dávky mohou způsobit lehké podráždění žaludku nebo jiné menší vedlejší účinky.

Užití CBG v lékařství

CBG má skutečně obrovský potenciál v lékařské oblasti. Výzkum je stále v počátečních fázích, ale dosavadní výsledky jsou slibné. Kromě efektu na krevní tlak, se zdá, že CBG má také protirakovinné vlastnosti a může být použito k léčení řady různých kožních onemocnění. Prostě a jednoduše, CBG si zaslouží více pozornosti a výzkumu v medicíně.

Závěr

Kanabigerol, nebo-li CBG, má bezpochyby mnoho výhod, které stojí za to zkoumat. Je však důležité mít na paměti, že jako jakékoliv léčivo nebo doplněk stravy, i CBG by mělo být využíváno s rozumem a po konzultaci s odborníkem. Ať už se rozhodnete pro CBG z jakéhokoliv důvodu, vzpomeňte si, že klíčem ke zdraví je vždy vyvážený životní styl úplný dobré stravy, dostateku pohybu a pozitivního myšlení. To se mi snažím předávat i mému synovi Radimovi, který se postupem času stále více zajímá o základy zdravého životního stylu. Takže nezapomínejte: žijte zdravě a buďte šťastní!