Zlepšuje HHC spánek?

Zlepšuje HHC spánek?

Zlepšuje HHC spánek?

Spánek je esenciální pro naše fyzické i psychické zdraví, ale je to něco, co mnoho z nás bere jako samozřejmost, až do té doby, než o něj přijdeme. Já sama jsem byla jednou nespavcem, když se narodila naše Eliška. Najednou se stalo málo spánku mým denním chlebem a noci pro mě znamenaly zdroj stresu a úzkosti.

Co je HHC a jak může pomoci?

HHC (HexaHydroCannabinol) je jedním z mnoha kanabinoidů, které můžeme nalézt v konopí. Jedná se o přírodní látku, která se zdá mít řadu léčivých vlastností, a to včetně potenciálních výhod pro spánek. A jak jsem to zjistila? Jako blogerka se snažím sledovat všechny nové trendy a když jsem narazila na tuto informaci, byla jsem fascinována. Musela jsem se o tom dozvědět více pro svůj vlastní zájem, ale také pro vás, mé čtenáře.

Výzkum navazuje na HHC a spánek

K dispozici je ještě málo výzkumů týkajících se přímého vztahu mezi HHC a spánkem, ale ty existující jsou slibné. Například studie zveřejněná v Journal of Clinical Pharmacy and Therapeutics ukázala, že HHC může zlepšit dobu trvání spánku u pacientů s chronickými bolestmi. Jak úžasné je to, že něco tak přirozeného a bez škodlivých vedlejších účinků může mít takový dopad na naše zdraví a kvalitu života?

Zkušenosti s HHC a spánkem

Někteří lidé i já samotná jsme si všimli, že po užití HHC se náš spánek výrazně zlepšil. Náš papoušek Hubert sice stále ráno řve jako o život, ale já se nyní probudím svěží a odpočatá, připravená čelit novému dni. Ale nejdříve si povíme, jak to celé začalo.

Moje cesta k HHC

Bylo to krátce po narození Elišky, kdy jsem se poprvé setkala s nespavostí. Naše malá světluška byla nejkrásnější věcí na světě, ale její neustálé pláče v noci mě zbavovaly spánku a byly příčinou mého vysílení.

Kdo by řekl, že jediné, co potřebuji, je konopí? Kdyby mi to někdo řekl před lety, pravděpodobně bych se jen zasmála. Ale teď, když jsem vyzkoušela HHC, je to pro mě něco jako zázrak. A jako bonus, můj Lukáš také tvrdí, že se cítí výrazně odpočatější. Smyčka se uzavřela, protože když spím lépe, spí lépe i on.

Používání HHC pro spánek

Jak tedy začít s používáním HHC pro lepší spánek? Po prvních pokusech a chybách jsem došla k závěru, že je nejlepší užívat HHC asi hodinu před spaním. Ale každý je jiný, takže je důležité najít to, co funguje pro vás.

Cesta k lepšímu spánku

Zlepšení spánku není vždy snadné a občas si vyžádá hodně práce a pokusů. Ale s pomocí HHC to může být cesta, kterou budete rádi sledovat. Upřímně řečeno, cítit se po probuzení skutečně odpočatý je něco, co si vážím každý den a nemohu si představit, že bych se vrátila zpět k nočním bojům s nespavostí.

Takže odpověď na otázku, zda HHC zlepšuje spánek, je jednoznačně pozitivní, alespoň v mém případě. Nezapomeňte, že každý jsme jedineční a to, co funguje pro mě, nemusí nutně fungovat pro vás. Ale pokud se potýkáte se spánkem, určitě stojí za to vyzkoušet HHC.